KUVA U BORBI ZA LIGU ŠAMPIONA: TSC pobedio Radnički i opasno se približio Partizanu

Часлав Вуковић
Časlav Vuković

08. 05. 2024. u 17:56

FUDBALERI TSC-a pobedili su Radnički iz Kragujevca kao domaćini sa 4:3 u 34. kolu Superlige Srbije. Borba za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona se sada ozbiljno zakuvala.

КУВА У БОРБИ ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: ТСЦ победио Раднички и опасно се приближио Партизану

Izabranici Žarka Lazetića su ostali treći na tabeli, ali su prišli na samo dva boda zaostatka za Partizanom koji je remizirao sa Napretkom u Kruševcu.

Delovalo je pred početak plej-ofa da neće biti dileme oko pozicije broj dva, pošto su crno-beli imali čak 10 bodova više od ekipa iz Bačke Topole. Ipak, tim Alberta Nađa je serijom poraza omogućio TSC-u da se bori za drugo mesto na tabeli.

Što se meča na severu Srbije tiče, domaćin je fantastično otvorio meč. Posle 15 minuta igre na semaforu je stajalo 3:0, a golove su postigli Saša Jovanović, Ifet Đakovac i Nemanja Stojić.

Gosti su propusitli veliku priliku da smanje rezultat do odlaska na odmor pošto Milutin Vidosavljević nije bio precizan sa bele tačke.

Radnički je kažnjen za taj promašaj jer je u 56. minutu Đakovac pogodio drugi put na utakmici. Za razliku od veziste Kragujevčana on je dao gol sa 11 metara.

Ipak, tim Feđe Dudića se nije predavao i malo mu je falilo da dođe do velikog boda. Uspeli su gosti da postignu tri gola. Najpre je u 60. minutu Vižđi Sahli zatresao mrežu rivala, da bi u 78. minutu Stojić postigao autogol. U drugom minutu nadoknade fantastičan pogodak je dao Nikola Bukumira. Raspalio je po lopti sa nekih 25 metara, bacio se Nikola Simić, no samo je ulepšao pogodak.

TSC je i dalje treći na tabeli sa 69 bodova, Partizan ima 71. Radnički je na četvrtoj poziciji sa 59.

Ekipa iz Bačke Topole do kraja sezone dočekuje Čukarički i Napredak, a ide u goste Mladosti u Lučane. Kragujevčani će ići na noge Crvenoj zvezdi i Partizanu, dok će kod kuće odmeriti snage sa Vojvodinom.

BONUS VIDEO: SAMO ŠTO JE UŠAO I GOL: Jovanović zatresao mrežu Partizana